~~~~Fifa-Nik3~~~~
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

~~~~Fifa-Nik3~~~~

Campionat de fifa
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Cine este conectat?
În total sunt 5 utilizatori conectati: 0 Înregistrati, 0 Invizibil si 5 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectati a fost de 33, Dum Feb 06, 2011 5:36 am

 

 Reactii cu privire la scandalul din lumea fotbalului

In jos 
AutorMesaj
Samson

Samson


Mesaje : 78
Data de înscriere : 24/09/2008

Reactii cu privire la scandalul din lumea fotbalului Empty
MesajSubiect: Reactii cu privire la scandalul din lumea fotbalului   Reactii cu privire la scandalul din lumea fotbalului Icon_minitimeJoi Oct 02, 2008 5:44 pm

Procurorii din cadrul Directiei Nationale Anticoruptie au trimis in judecata opt persoane, printre care George Copos si Mihai Stoica, in legatura cu efectuarea de tranzactii ilegale la transferurile unor fotbalisti catre cluburi din strainatate, ceea ce a produs o paguba de 11,5 milioane de dolari

"Nu ma intereseaza ce face DNA. Eu stiam ca se va ajunge aici, nu aveam nicio indoiala. Nu imi fac insa nicio problema pentru ca stiu ca nu am nicio vina. Bazaconiile pe care le au ei in rechizitoriu vor fi demontate pana la cel mai mic punct. Cluburile alea despre care spun ei ca au suferit daune nu ar fi trebuit sa depuna niste plangeri? Eu daca iti iau dumitale banii din buzunar, nu faci plangere impotriva mea? Dar ei nu au legatura cu meseria asta. Dar nu e nicio problema, asta este Procuratura din Romania. Exista insa instante unde putem sa ne aparam si noi. Nu va fi nicio problema, pentru ca in Romania, daca nu ai dosar penal nu te baga nimeni in seama", a declarat Victor Becali.

Padureanu: "Ma bucur ca am fost trimis in instanta, unde voi demonstra ca sunt nevinovat"

Presedintele clubului Gloria Bistrita, Jean Padureanu, trimis in judecata de procurorii anticoruptie in dosarul transferurilor de fotbalisti, a declarat, joi, pentru MEDIAFAX ca va avea posibilitatea sa-si demonstreze nevinovatia in instanta.

"Comentariul meu este foarte scurt: Ma bucur ca am fost trimis in instanta si s-au terminat odata aceste tergiversari. Ma consider nevinovat si am sa demontez in fata instantei toata aceasta invinuire care mi s-a adus. Mai multe nu vreau sa comentez, pentru ca nu vreau sa fac justitie prin presa. Eu ma consider nevinovat si pot demonstra asta si faptic, si prin actele care se gasesc la dosar", a spus Padureanu.

Gica Popescu: "Stiam demult ca se va intampla asa, actiunea DNA e o mascarada"

Fostul fotbalist si impresar Gica Popescu, trimis in judecata de procurorii anticoruptie in dosarul transferurilor de fotbalisti, a declarat, joi, agentiei MEDIAFAX ca se astepta la aceasta masura, numind intreaga actiune a oamenilor legii in acest caz drept "masacarada".

"Pai dumneavoastra va asteptati sa procedeze altfel? Eu stiam de mult ca se va intampla asta. Ne-au trimis pe toti, nu? Cum sa ma astept la altceva, la mascarada care a fost? Nu am ce sa comentez mai mult, pentru ca stiam ca se va intampla asa, stiam de mult timp", a afirmat Gica Popescu.

sursa: mediafax
Sus In jos
 
Reactii cu privire la scandalul din lumea fotbalului
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~~~~Fifa-Nik3~~~~ :: News :: News-
Mergi direct la: